Povedené sázení v Praze - Řeporyjích

22.10.2020

Povedené sázení v Praze - Řeporyjích

Výsadbou v Řeporyjích ve čtvrtek 22.10. a v sobotu 24.10. se celkový počet vysazených stromů a keřů díky (nejen) naší organizaci navýšil o dalších 30 líp a 20 keřů brslenů, které laskavě financovala firma Porsche Central and Eastern Europe s.r.o.
Lokalita se nachází v blízkosti národní přírodní památky Požáry jen několik stovek metrů od pražského okruhu a tímto směrem se nabízel pouze pohled na rušný automobilový provoz všedního dne, stačilo se však otočit o 180 stupňů a před očima se rozprostřel půvabný výhled na stráně Dalejského údolí, na obzoru doplněný o siluety pražských sídlišť Velká Ohrada a Stodůlky.
Přepověď počasí byla příznivá a tak jsme se mohli s milými kolegyněmi Janou a Míšou pustit do instruktáže a následně do práce bez nutnosti holinek, pláštěnek a zabahněných bot. Počáteční fázi výsadby urychlil fakt, že jámy byly předkopané bagrem a sazeči z řad zaměstnanců technických služeb a vedení městské části se mohli chopit zatloukačů kůlů a začít tvořit ohrádky pro lípy. Práce, ač v omezeném počtu lidí, probíhala bez zádrhelů a relativně hladce. Kdo pocítil potřebu krátkého odpočinku, mohl využít na místě připravené zázemí s lavičkami, nápoji a občerstvením. Řizky a bramboráky z místní školní jídelny byly velmi chutné, a paním kuchařkám jsme na dálku poděkovali. Vysázené stromy podél polní cesty přibývaly a den příjemně ubíhal.
Na akci panovala příjemná a přátelská atmosféra - ostatně jako vždy - a věříme, že si ze společného sázení všichni odnášíme hezké vzpomínky.
Koronavirus řádí, vládní opatření přitvrdily. Je to náročné, ale my dodržujeme všechna opatření a sázíme dál. Ve skupinkách po dvou, s časovými rozestupy, s rouškami, v rámci rodin nebo pracovních kolektivů firem, které mají sázení jakou svou pracovní akci. Stromy zkrátka nepočkají, přírodu nezastavíme, ale je potřeba být zodpovědní a ohleduplní.

Ondřej Vágner

Vysázeno ve spolupráci:

Praha-Řeporyje Porsche Central and Eastern Europe s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
30 strom 20 strom 15 strom
Zpět na seznam >