Nové stromy u Základní školy v Trnavě

26.10.2020

Nové stromy u Základní školy v Trnavě

Tuhle výsadbu u základní školy jsme s panem starostou domlouvali nejméně dva roky. Svah za školou nutně potřeboval zpevnit. Obec původně žádala finance na výsadbu od jiné nadace, ale bohužel bez úspěchu. A protože všechno zlé je pro něco dobré, nakonec jsme při čekání na vhodného sponzora ve spolupráci s naší krajinářkou projekt úplně změnili. Původně plánované lípy jsme nahradili ovocnými stromy a doplnili keři.

Jsme rádi, že jsme se do výsadby pustili, i přestože letos na podzim koronavirus opět řádí a vládní opatření přitvrdily. Je to náročné, ale my dodržujeme všechna opatření a sázíme dál. Ve skupinkách po dvou, s rouškami, v rámci rodin nebo pracovních kolektivů obcí. Stromy zkrátka nepočkají, přírodu nezastavíme, ale je potřeba být zodpovědní a ohleduplní.

Díky finanční podpoře společností ROSSMANN a Henkel ČR divize Beauty Care za finanční příspěvek z 5. ročníku kampaně Vraťte stromům korunu jsme dnes u školy vysadili 5 švestek, 4 meruňky a 13 habrů. Na 9 keřů pustoryl přispěla firma Onest Care. Sponzorům patří veliké díky! Za pomoc s výsadbou moc děkuji zaměstnancům obce, kteří se do výsadby nadšeně zapojili. Bez nich by to nešlo. Benzínový vrták na díry pro stromy se ukázal jako skvělý pomocník, i díky němu, ale hlavně díky šikovnosti a rychlosti místních jsme byli za dvě hodiny hotoví. Máme všichni dobrý pocit ze smysluplně stráveného dne, kdy jsme udělali něco pro přírodu v obci, ale zároveň jsme se nevystavili vzájemně nebezpečí nákazy koronavirem.

Jitka Plháková

Vysázeno ve spolupráci:

HENKEL ČR, spol. s r.o. ROSSMANN, spol.s r.o. Onest Care s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
22 strom 9 strom 10 strom
Zpět na seznam >