Nová třešňová alej v Kravařích

17.11.2020

Nová třešňová alej v Kravařích

Koronavirus řádí, vládní opatření přitvrdily. Je to náročné, ale my dodržujeme všechna opatření a sázíme dál. Ve skupinkách po dvou, s časovými rozestupy, s rouškami, v rámci rodin nebo pracovních kolektivů firem, které mají sázení jako svou pracovní akci. Stromy zkrátka nepočkají, přírodu nezastavíme, ale je potřeba být zodpovědní a ohleduplní.
Den boje za svobodu a demokracii jsme v Kravařích ve Slezsku oslavili výsadbou nové třešňové aleje podél cesty, která je hojně využívaná pěšími a cyklisty. Původní záměr byl takový, že by si každý strom vysázela jedna rodina v rámci akcí Centra volného času Kravaře. Z podobných výsadeb jsme nadšeni, protože dochází nejen k propojování generací, ale místní lidé (a často už i malé děti) si ke stromům vytváří úplně jiný vztah, než když se stromy v obci "jen tak objeví".
Koronavirus nám bohužel trochu zkřízil plány, ale komu letos ne?! Výsadba nakonec proběhla v režii CVČ Kravaře a jejich zaměstnanců, které přišli podpořit i jejich rodinní příslušníci. Ruku k dílu přiložili také zaměstanci města Kravaře. Lidé přišli na dvě etapy tak, abychom mohli pohodlně zachovat požadované rozestupy. Práce šla od ruky, počasí nám přálo a teď už nezbývá, než nové aleji popřát, ať roste!
Moc děkujeme všem sázejícím a velké díky patří také společnostem ROSSMANN a Henkel ČR divizi Beauty Care za finanční podporu z 5. ročníku kampaně Vraťte stromům korunu. Děkujeme!

Lenka Dočkalová

Vysázeno ve spolupráci:

HENKEL ČR, spol. s r.o. ROSSMANN, spol.s r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
22 strom 18 strom
Zpět na seznam >