Nádherná nová lipová alej u Statku Modrého jednorožce

23.10.2020

Nádherná nová lipová alej u Statku Modrého jednorožce

Na Statku Modrého jednorožce mezi Velkou Polomí a Dolní Lhotou se věnují hipoterapii pro autistické děti a jejich rodiny. Polní cesta, kterou k procházkám s koňmi využívají, vedla otevřenými pastvinami až k lesu. Bylo zde větrno a v létě pražilo slunce bez možnosti odpočinku ve stíhnu, takže cestu mohli k hipoterapii využívat pouze po krátkou dobu.
Díky Nadaci pojišťovny Kooperativa a společnosti Moje OLIVIE, s.r.o. jsme mohli tomuto bohulibému záměru pomoci a vyzáset zde krásnou dvouřadou lipovou alej. Vzhledem ke stále zpřísňujícím se opatřením v boji s koronavirem nás sázelo podstatně méně, než jsme původně plánovali. Organizace byla náročnější v tom, že jsme i v zápalu sázení museli myslet na bezpečné rozestupy a roušky. Výhodu měli manželé a rodiče se svými potomky, kteří při společném sázení mohli mít roušku "jen v pohotovosti" a z plna hrdla se nadechnout čerstvého, ozdravného vzduchu.
Hloubku celému sázení dodalo požehnání nové aleji a také dárek v podobě krystalu, který každý zasazený strom dostal do vínku. Na stín si děti sice ještě budou muset chvíli počkat, ale už teď je pohled na novou alej nádherný. Děkujeme moc jak dárcům, tak také všem lidem, kteří s výsadbou pomohli. Díky!

Lenka Dočkalová

Vysázeno ve spolupráci:

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Olivie s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
26 stromů 10 osob
Zpět na seznam >