Nová lipová alej u Děhylova

10.04.2021

Nová lipová alej u Děhylova

Novou lipovou alej podél cyklostezky z Děhylova směrem na Ostravu jsme měli v plánu vysázet již loni na podzim, nicméně kvůli pandemické situaci jsme sázení odložili na jaro. Podmínky byly sice náročné i nyní, ale díky akčnímu panu starostovi a aktivním místním spolkům a obyvatelům se tentokrát záměr podařil zrealizovat. Zapojili se zahrádkáři, hasiči, sokoli, myslivci, zatupitelé a další občané.

Postupně se v sobotu 10.4.2021 na místě vystřídala neuvěřitelné téměř stovka lidí, pan starosta měl přesně připraven soupis přihlášených rodin a každá si vysázela jeden strom, který tímto vzala pod svá ochranná křídla. Organizace akce byla vzhledem k omezením v souvislosti s covidem náročnější, ale vše jsme zvládli, instruktáž jsme si ten den zopákli opravdu mnohokrát :) Pomocí nám byla i novinka speciálně pro toto sázení - super stručný návod v 6 bodech - klíčové věci, na které dávat při výsadbě pozor tak, abychom stromům zajistili pro start na novém místě co nejpříznivější podmínky. Mrkněte do fotogalerie :)

Tato nová alej mohla vzniknout díky finanční podpoře vícero dárců. Klíčovým dárcem je ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o., dále děkujeme také společnosti Trenium s.r.o., nadačnímu fondu Zeměkvět, Kateřině Gromanové a dalším. Děkuji panu starostovi za operativní zajištění a koordinaci sázejících. A díky patří také všem aktivním rodinám, které si přišly ten "svůj" strom vysadit. Je radost kolem ní projíždět, společné dílo se podařilo nádherně!

Lenka Dočkalová

Vysázeno ve spolupráci:

ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o. Děhylov Zeměkvět, nadační fond Trenium s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
35 stromů 95 osob
Zpět na seznam >