Stoletá alej z Chlen do Přestavlk se dočkala obnovy

07.11.2021

Stoletá alej z Chlen do Přestavlk se dočkala obnovy

Období vhodné k podzimním výsadbám ovocných stromů trvá jen několik víkendů. Soboty jsme měli všechny obsazené, a tak nám nezbývalo, než naplánovat poměrně rozsáhlou dosadbu aleje na neděli. Na základě zkušeností z jara, kdy jsme s místními za skvělé atmosféry obnovovali první z několika alejí spojující obce mikroregionu Brodec, nebyl důvod se obávat, že by nás bylo na práci málo.

Něco po osmé hodině jsme přijeli na místo se stromy, pletivem a nářadím. Kůly jsme vyzvedli přímo v obci. Navzdory nepříznivé předpovědi nám počasí přálo, lidé přišli a v devět hodin jsme udělali ukázkovou výsadbu ovocného stromu k jednomu kůlu a poté vše běželo jako po másle. Na hranici katastru jsme symbolicky vysadili dvě lípy. Vysadili je starostové obou obcí osobně, pan Jiří Plocek za Chleny a paní Soňa Rojková za Borovnici.

Před polednem jsme si dali menší občerstvovací pauzu. Paní starostka pohostila všechny přítomné výborným gulášem a teplým čajem na zahřátí. Nechyběl ani dezert v podobě skvělého domácího makového závinu.

Posilněni jsme po obědě dosázeli zbývajících přibližně dvacet stromů. Poté jsme jeli obhlédnout lokality, které nám zbývají v obci Borovnice osázet. Už se těšíme na další návštěvu obcí mikroregionu Brodec, kde se sází s radostí!

Jakub Sobotka

Vysázeno ve spolupráci:

CI2, o. p. s. Borovnice (okres Rychnov nad Kněžnou) VELKÁ PECKA s.r.o. (Rohlík)
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
97 stromů 15 osob
Zpět na seznam >