Dokončená výsadba stromů a keřů podél cesty u koní ve Svojeticích

11.11.2021

Dokončená výsadba stromů a keřů podél cesty u koní ve Svojeticích

Na svatého Martina, 11.11. 2021, jsme se zaměstnanci společnosti HP úspěšně dokončili výsadbu aleje podél polní cesty na kraji Svojetic. Akce se opravdu vydařila. Svatý Martin naštěstí na koni nedorazil a počasí nám tak přálo na výsadbu bez omrzlin. Do krajiny jsme vysadili zbylých 24 ovocných stromů a 67 keřů, které vhodně doplnily výsadbu lip a dubů. Šikovní pracanti z HP mají k přírodě a její ochraně blízko. Řada z nich byla přímými přispěvovateli výsadby a brali za samozřejmost svoji osobní účast a pomoc. Po delší práci na home office také uvítali, že se mohli společně sejít a pobýt na čerstvém vzduchu. HP parta byla opravdu moc fajn a my jsme rádi, že jsme je mohli poznat. Doufáme, že si sázení někdy společně zopakujeme.

Plody z vysazených hrušní, jeřábů, švestek a třešní budou ve Svojeticích v budoucnu sklízet místní či přespolní, kteří se do obce přijedou projít naučnou stezkou, kterou obec plánuje v návaznosti na výsadbu vytvořit. Návštěvu lokality doporučujeme všem, neboť místní krajina je nádherná a cesta nově olemovaná stromy a keři vede do nedalekých rozlehlých lesů.

Děkujeme společnosti HP Inc Czech Republic s.r.o. za finanční podporu. Za přípravné práce děkujeme znovu obci Svojetice, zejména paní starostce Martině Vedralové a také firmě pana Miroslava Šmída a pana Miroslava Štěpána.

Daniela Příborská

Vysázeno ve spolupráci:

HP Inc Czech Republic s.r.o. Svojetice Miroslav Šmíd Miroslav Štěpán
Zobrazit fotogalerii >
Sdílet na Facebooku >
24 stromů 67 keřů 18 osob
Zpět na seznam >