Ovocná alej k sv. Janu Nepomuckému

25.11.2021

Ovocná alej k sv. Janu Nepomuckému

V pátek, dne 15. 10. 2021 a ve čtvrtek 25.11.2021, jsme se společností CRONIMET Ostrava s.r.o., vysázeli 27 ovocných stromů, jednalo se o jabloně, třešně, hrušně a 3 naše národní stromy - lípy. Firma CRONIMET Ostrava s.r.o., tyto stromy vysazovala ke svému desátému výročí založení. Sázení se zúčastnilo 18 zaměstnanců, včetně paní jednatelky a německého majitele, kteří se příkladně, velmi aktivně a s vervou do sázení zapojili.
Ačkoli bylo po oba dny větrno, sluníčku se nechtělo vykouknout z mrakových peřin ven, snaze zaměstnanců zasadit stromy do Matičky země to avšak nezabránilo a výsadba se podařila. Přispěli tak ke vzniku nové aleje, která povede k obnovené soše sv. Jana Nepomuckého. Stoupáte-li mírným svahem, kde je nová alej vysázena, otevírají se Vám nové pohledy a rozhledy na široké okolí, údolí i malebné vrcholky Beskyd. 
Věřím, že tento malebný prostor se stane ještě častějším cílem romantických procházek. Vzniklo místo jako stvořené pro příjemný odpočinek, načerpání energie skrze stromy, ale také místo s duchovním rozměrem. Nejen lidé si však přijdou na své. I včely a ostatní zvířata zde budou mít svůj malý ráj na Zemi při sběru pylu, nektaru a plodů těchto stromů. Ptáci si zde najdou své nové domovy a zdroj potravy. Tato alej bude plnit také krajinotvornou a protierozní funkci.
Děkuji společnosti CRONIMET Ostrava s.r.o. za finanční podporu této akce. Děkuji také jejím zaměstnancům, bez jejich přičinění by tato alej nevznikla. Věřím, že všichni, kdo budou touto alejí procházet, si vzpomenou na lidi, kteří ji s láskou tvořili.
Nutno podotknout, že při této akci byla dodržována všechna vládní opatření týkající se COVID-19.

Josef Monsport

Vysázeno ve spolupráci:

CRONIMET Ostrava, s.r.o.
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
30 stromů 18 osob
Zpět na seznam >