Hodnoty

,,Hodnoty jsou naším kompasem.”

Jak dokázat, že všichni táhneme za jeden provaz a naši koordinátoři se umí zodpovědně, samostatně a přitom s lehkostí rozhodnout? Pojmenovali jsme si naše hodnoty. Jsou pro nás kompasem, který nám umožňuje směřovat tam, kam chceme, a cítit se u toho dobře - jak každý z nás sám za sebe, tak i společně jako jedna organizace.

1. Sázíme s přesahem

Propojujeme zdánlivě nepropojitelné, podporujeme lidi i firmy, inspirujeme, jdeme příkladem. PROPOJUJEME firmy, obce, jednotlivce, školy, spolky, znevýhodněné skupiny, rodiny... sektory, které jinak moc příležitostí k propojení nemají. Propojujeme generace, učíme děti (i dospělé) vztahu k přírodě, obnovujeme zpřetrhané kořeny soužití s přírodou. PODPORUJEME ekologické smýšlení lidí, usilujeme o zero-waste sázení. INSPIRUJEME k nákupům do látkových pytlíků či smysluplným dárkům.

Video Video

2. Radost a láska

Milujeme přírodu, sebe a stromy. Radost a lásku k přírodě sdílíme a předáváme dál skrz sázení s dobrovolníky. Chceme, aby nás práce bavila a těšila, a také chceme lidem ukázat pozitivním způsobem, jak planetě pomoct. Sázení si užíváme, radost je pro nás stejně důležitá jako dobře odvedená práce.

Sázení stromů s úsměvem

3. Jednoduchost

Hledáme nejjednodušší, efektivní řešení ve všem, co děláme. Ctíme minimální (nutnou) administrativu pro nás, firmy i obce. Nelámeme věci přes koleno, netlačíme na výsledek za každou cenu. Pokud se domluva s kýmkoli komplikuje, najdeme jiné řešení nebo si poděkujeme a spolupráci ukončíme. V jednoduchosti a průhlednosti skrz celou republiku nám pomáhá stomis, náš informační systém, kde sdílíme všechny informace a souvislosti.

Stromis

4. Zodpovědnost, smysluplnost

Nebojíme se udělat samostatné rozhodnutí, pokud dává smysl a máme přede všemi čisté svědomí a dobrý pocit. Obce i firmy jsou pro nás rovnocenní parťáci - v jednání se cítíme svobodní říct “ne”. Co si dohodneme, to platí, případné změny hlásíme s předstihem. Záměr je primárně ekologický – tomu podřizujeme vše ostatní; finance jsou důležité, ale ekologický smysl stojí vždy nad nimi. Působíme regionálně kde jen to jde, snažíme se o minimální CO2 zatížení.

Pařez

5. Otevřenost

Jsme otevření v komunikaci uvnitř Sázíme stromy i navenek. Otevřeně odpovídáme na jakékoli otázky, nic není tajné. Jsme otevření novým podnětům, ať přijdou odkudkoliv. Když se nám něco nelíbí nebo máme z něčeho špatný pocit, mluvíme o tom. Neděláme se jiní, než opravdu jsme. Šanci zapojit se má u nás každý, kdo opravdu chce.

Strom v krajině

Kam dále

Více o nás a o tom, jak fungujeme, se dozvíte na stránkách:

Pokud souzníte a chtěli byste se zapojit, stačí si vybrat, jestli jste v roli firmy, obce nebo jednotlivce. A nebo se nám ozvěte a probereme společně možnosti. Těšíme se na vás!