Náš příběh

,,Sázíme stromy je splněný sen.”

Každá organizace má svůj příběh. Ten náš se začal psát v roce 2013 a jednoduše řečeno je to splněný sen jedné ženy. Sen o pomoci, přírodě, terapii, propojení zdánlivě nepropojitelného. A protože ten sen připadá přitažlivý a smysluplný i jiným lidem, postupně se k němu připojily další desítky nadšenců, firem a obcí.

Náš příběh

Nejprve to vypadalo na klasický scénář – vystudovat, nadnárodní firma a kariéra. Pak se ale narodily děti a začalo mi docházet, že takhle ne, že rozhodně nežiju své poslání, které tady na tom světě mám. Já miluju svěží vzduch, čistou přírodu, chci ji chránit a pomáhat jí a chci, aby tohle cítili i další lidé. „Ale co mám tedy dělat?“ ptala jsem se sama sebe. Během mateřské dovolené jsem si udělala psychoterapeutický výcvik v biosyntéze a výcvik v koučování. Moc mě tento směr lákal, ale pořád jsem si nedokázala představit dělat terapeutku a sedět u toho v místnosti. Pak se mi naskytla možnost účastnit se školení zahradní terapie, které pořádala Evropská unie v Rakousku. Tam se mi to začalo vše pomalu skládat. Uvědomila jsem si, že v přírodě jsem šťastná a dokážu tam být sama sebou. Takže ano, terapie v přírodě! Ale jak na tu terapii dostat lidi? A nejlépe celé autobusy lidí! To mi zatím moc jasné nebylo :-)

,,Pro nás,
pro planetu”

Pak jsme jeden den s manželem nechali děti doma s babičkou a dědou a šli jsme na výlet do Krkonoš. Než jsme vyšli na vrchol, nápad, že vznikne Sázíme stromy, byl na světě! :-) Ačkoliv jsme odjeli jen na dva dny a bylo to na horách krásné, ohromně jsem se těšila, až dorazíme domů a začnu okamžitě zakládat neziskovku. Budu sázet stromy a budu je sázet se zaměstnanci firem, pro které to bude taková forma přírodní terapie. Název byl úplně jasný – prostě, aby nebylo třeba nic vysvětlovat a název mluvil za vše. Takže – Sázíme stromy. Byla jsem si jistá, že doména bude volná. O to víc mě překvapilo, že www.sazimestromy.cz již bylo obsazené! Nějaká paní na stránkách vysvětlovala, jak správně sázet stromy!

Hned jsem jí napsala, že se omlouvám, ale vymyslela jsem neziskovku, která se bude jmenovat Sázíme stromy, a že bych ji chtěla poprosit, aby mi tu doménu nechala. Po odeslání emailu mi to ale začalo vrtat v hlavě, že to přece nemůžu, a tak jsem vytočila číslo, které jsem na stránkách našla, a chtěla se omluvit, ať na můj email zapomene, že vymyslím název jiný. Telefon snad nezazvonil ani dvakrát a hned se hlásila Zuzana, která měla email již přečtený, a naprosto nadšená mi říkala, že samozřejmě a že do toho půjde se mnou. Že je krajinářka a stromy jsou její vášeň a budeme sázet. A tak to vše začalo. Teď už jsou nás v týmu desítky a v podstatě každý se k nám dostal nějakou krásnou náhodou – nebo to náhody nebyly?

Martina Pavelková zakladatelka Sázíme stromy

Kam dále

Více o nás a o tom, jak fungujeme, se dozvíte na stránkách:

Pokud souzníte a chtěli byste se zapojit, stačí si vybrat, jestli jste v roli firmy, obce nebo jednotlivce. A nebo se nám ozvěte a probereme společně možnosti. Těšíme se na vás!