Stromy od Mast-Jaegermeister CZ s.r.o. pro Panenské Břežany ke 100. výročí narozenin paní Annemarie Findel-Mastové

24.03.2021

Stromy od Mast-Jaegermeister CZ s.r.o. pro Panenské Břežany ke 100. výročí narozenin paní Annemarie Findel-Mastové

Přestože je koronavirus stále mezi námi, naši práci a snahu o rozšiřování dřevin do české krajiny nezastavil. V souladu s vládními nařízeními pokračujeme i na jaře 2021 dál.

Poslední březnové středeční ráno jsme se sešli se starostou panem Hakaufem, s místostarostou panem Véghem a dalšími zaměstnanci obce, abychom společně s dívčím týmem ze Sázíme stromy dokončili plánovanou výsadbu vedoucí z obce k místní studánce. Výsadbu zbývajících 10 stromů sponzorovala společnost Mast-Jaegermeister CZ s.r.o., která stromy darovala k příležitosti 100. výročí narozenin paní Annemarie Findel-Mastové, dcery Curta Masta, tvůrce bylinného likéru Jägermeister. Kvůli trvání nouzového stavu se bohužel výsadby nemohli zúčastnit zaměstnanci společnosti, šest třešní a čtyři ořešáky jsme za ně proto zasadili spolu s pracovníky obce. Osm keřů (hlohy, brsleny a šípek), které vhodně doplnily výsadbu a místní krajinu, jsme zasadili díky finanční podpoře společnosti Phonecology a soukromým dárcům. Oproti podzimní první etapě sázení, kdy nám celý den propršelo, nám to počasí tentokrát vynahradilo a my si užili příjemnou výsadbu za slunného a teplého počasí. Výsadba, která probíhala v mírném svahu, byla za suchého počasí rozhodně jednodušší.

Velmi děkujeme dárcům výsadby: společnosti Mast-Jaegermeister CZ s.r.o., Phonecology a jednotlivcům přispěvovatelům, kteří jsou pro nás neméně důležitými podporovateli. Velké díky patří také všem zástupcům obce Panenské Břežany za vynikající spolupráci při přípravě i realizaci výsadby. Přejeme, ať stromky a keře hezky rostou a ať dělají nejenom radost občanům obce při procházkách, ale jsou ku prospěchu tamější krajině a fauně.

Daniela Příborská

Planted in cooperation with:

Panenské Břežany Phonecology Mast-Jaegermeister CZ s.r.o.
View the gallery >
Share it on Facebook >
10 stromů 8 keřů 8 osob
Back to the list >