Pokračování výsadby v Plískově

17.11.2022

Pokračování výsadby v Plískově

Je sváteční den 17. listopadu a počasí v Plískově nám dnešní sázení nedá rozhodně zadarmo. Fouká, je mlha, občas sprchne, kolik je stupňů, raději nevědět. Ještě, že zrovna dnes se výsadby chopí zkušení sazeči z Hanibalu, kteří neznají, co je špatné oblečení do podzimního (ne)času, který nás dnes čeká.

Dnešní výsadba bude navazovat na alej, kterou tým z Hanibalu vysadil vloni v dubnu. Pokračovat budeme letos ve stejné druhové skladbě. Na zasazení dnes tedy čeká celkem 33 stromů - 6 jedlých moravských jeřábů, 17 třešní a 10 slivoní. Začátek výsadby je naplánovaný na 10. hodinu, nicméně už mnohem dříve se na místo činu, kde jsme vloni na jaře vysadili první část výsadby, sjíždějí první dobrovolníci. Díky ochotnému panu starostovi obce a jeho skvělé čtyřkolce je materiál, stromy i občerstvení připraveno, a tak můžeme po krátkém připomenutí, jak stromky co nejlépe zasadit, začít. Krátkém z toho důvodu, že lidé z Hanibalu už mají vysázených za 5 let sázení s námi 521 stromů a jsou to už úplní profíci.

Až na jednu jámu, která dala statečné skupince zabrat, šlo sázení krásně rychle. Pohyb byl totiž na chladné počasí nejlepší obrana. Obdivovala jsem nejenom dospělé, kteří pracovali s velkou vervou, ale hlavně všechny menší i větší děti. Malí pomocníci byli k ruce rodičům, nosili všechno možné, nakládali a vozili hlínu a prostě skvěle pomáhali oslavit dnešní den smysluplnou věcí.

Děkujeme všem z firmy Hanibal, kteří se po čtvrtečním probuzení nezalekli pošmournější tváře listopadu a dorazili se trochu zapotit a hlavně pomoci jedné malé obci na Plzeňsku ke krásným ovocným alejím.

Zuzana Šlajsová

Planted in cooperation with:

Hanibal sport s.r.o. Plískov (Zbiroh)
View the gallery >
Share it on Facebook >
33 stromů 26 osob
Back to the list >