Další stromy pro Moravskou Novou Ves

26.11.2022

Další stromy pro Moravskou Novou Ves

Tak jsme se opět sešli u sázení v Moravské Nové Vsi a opět díky finančnímu daru společnosti Siemens s.r.o. Letos už bylo odklizeno a především obnoveno po zásahu tornáda dostatečně tak, aby jsme se mohli pustit do obnovy zeleně i v centru městyse a také snad vysadit zatím jen první fází ovocného stromořadí od Boží muky.
Společnými silami jsme s místními rodinami vysadili 17 vzrostlých líp podél ulice Dolní. Stromy jsou náhradou za stromy zničené tornádem a doplní pár líp, které přežily a hezky se hojí. Můžou přinášet radost nejen lidem, kteří na ně prakticky koukají z oken svých domovů.
Sázení šlo všem krásně od ruky, ať už těm velkým či malým. Opět akci podpořil a ve velkém se zapojil spolek Brontosaurus, který nejen dodal pomocné ruce, ale i občerstvení, které se rozhodně hodilo. V druhé fázi výsadby jsme se přesunuli k boží muce, kde jsme díky návrhu pana Vladimíra Molaty a jeho velké pomoci vysadili 12 ovocných stromů. Za pár let se budou moci lidé na procházkách osvěžit hruškami či třešněmi různých odrůd.
Celá akce by neproběhla nebýt pana Rostislava Silného, který se stejně jako loni chopil nelehké organizace výsadby ze strany obce a nenechal se odradit různými překážky v posledních měsících. Snad nejen jemu, ale i všem, kdo se do výsadby a následné péče zapojí, se stromy na už jaře odmění svými zelenými korunami podél cest.
Děkuji všem zúčastněným za jejich lásku ke stromům a podporu návratu zeleně do jejich obce. Snad na viděnou zase někdy příště.

Zdenka Ambrožová

Planted in cooperation with:

Moravská Nová Ves Brontosaurus Siemens, s.r.o.
View the gallery >
Share it on Facebook >
29 stromů 20 osob
Back to the list >