V Pískové Lhotě vysadili 250 keřů

17.03.2023

V Pískové Lhotě vysadili 250 keřů

V pátek 17.3. se v Pískové Lhotě děly věci. Po ránu se u dubové aleje u silnice na Hořátev sešli Ukrajinci z místní ubytovny s vedením místní zemědělské společnosti a společně se pustili do výměn uschlých dubů, které nevydržely loňské horké léto. V poledne se tak loni vysázená dubová alej se 105 duby znovu skvěla v plné formě a zdraví.
Klobouk dolů před tímto přístupem jak místních zemědělců, tak komunity Ukrajinců, kteří přispěli svou prací ke zvelebení místa, kde nyní žijí.
Odpoledne se na stejném místě sešla zajímavá skupinka. Starostka obce, starosta Sokola a parta nadšenců z firmy Certicon. Ti si udělali výlet po práci do Středního Polabí, aby tu pomohli s návratem zeleně tam, kde kdysi byla.
Počasí nám přálo a tak jsme si užili krásné slunečné odpoledne bez větru.
Ač to vypadá, že zasadit keř je jednoduchá věc, tak to tak úplně není. Kromě samotného zasazení jsme ke každému keři dávali vysokou natřenou lať, aby keře nezmizely při sekání příkopů a ke keřům, které nemají přirozenou ochranu proti okusu, jsme přidělávali ještě pletivo.
S výsadbou jsme končili krátce po západu slunce a pak si užili společné opékání špekáčků pod jasnou oblohou se spoustou hvězd.
Dobrovolníkům z Certiconu se ani nechtělo zpět do Prahy a i místní si užívali krásnou atmosféru a pocit z dobře odvedené práce.

Výsadbu náhradních dubů i keřů financovala místní Zemědělská společnost Písková Lhota.

Tomáš Vodička

Planted in cooperation with:

CertiCon a.s. Písková Lhota
View the gallery >
Share it on Facebook >
250 keřů 10 osob
Back to the list >