Wacker-Chemie s.r.o. sázeli opět na severním Plzeňsku

25.03.2023

Wacker-Chemie s.r.o. sázeli opět na severním Plzeňsku

Rok se s rokem sešel a úžasní zaměstnanci z firmy Wacker-Chemie s.r.o. si zopakovali teambuilding na severním Plzeňsku, tentokrát v obci Horní Bělá. Zkrášlili cestu podél naučné stezky, která je hojně využívaná k procházkám a cyklovýletům.

Mezi již vzrostlé náletové stromy a keře bylo vysázeno celkem 30 stromů původních ovocných odrůd - jabloně (Chodská, Ontario, Spartan, Jakob Fisher), třešně (Kaštánka, Droganova žlutá, Amarelka), renklódy (Oulínská a Meruňkovitá) a hrušně (Charneuská). Jedná se o prostokořenné stromky na semenných podnožích, u kterých je dobrá ujímavost a předpoklad dlouholetého zdravého růstu.

I přes časté přeháňky a silný vítr probíhala výsadba opět ve skvělé atmosféře a ve vysokém pracovním nasazení – všechny stromy se podařilo vysadit za pouhé 2 hodiny. K obědu jsme pak u ohně opekli buřty, následoval povýsadbový řez stromků a zálivka, která je pro zakořenění stromů nezbytná.

Děkujeme firmě Wacker-Chemie s.r.o. za poskytnuté finanční prostředky, velké díky patří i panu starostovi za všechny přípravné práce a následnou péči o stromky, která je pro jejich následný růst velmi důležitá.

Tak příští rok opět naviděnou! :-)

Kateřina Žemličková

Planted in cooperation with:

Wacker Chemie, s.r.o. Horní Bělá
View the gallery >
Share it on Facebook >
30 stromů 25 osob
Back to the list >