9. 6. 20265
Lipové a třešňové stromořadí v Hůrách u Českých Budějovic dostalo mocnou vzpruhu. Kilometrový úsek, který denně těší na procházkách místní obyvatele, prošel kompletní revitalizací.
Celkem padesát mladých stromů dostalo péči, jež jim zajišťuje ideální podmínky pro zdravý a intenzivní růst. Celá akce se mohla uskutečnit díky finanční záštitě a sponzorství poskytnuté společnostmi Gen Digital Americas s.r.o. a Benevity, Inc. - INTL FCSTONE - UK ONLINE GIVING FOUNDATION, zatímco o samotnou fyzickou práci se postaral energický tým dobrovolníků z českobudějovické dm drogerie markt s.r.o.
Dobrovolníci se bez váhání pustili do náročného úkolu. Hlavním cílem bylo vyčistit zálivkové mísy stromů od plevele a výrazně je zvětšit. Právě tento krok je důležitý, aby stromy dokázaly zachytit a udržet co nejvíce drahocenné vody.
S přibývajícími hodinami se sice dostavovala přirozená fyzická únava, ale náladu to nikomu nekazilo. Když už unavení dobrovolníci vyhlíželi konec kilometrové aleje, přišla nečekaná a vítaná posila. S finálním zamulčováním stromů štěpkou pomohli prvňáčci ze školní družiny ze sousedního Rudolfova. Za svou skvělou pomoc a nadšení dostaly děti zaslouženou odměnu v podobě dobrodružné jízdy na valníku, což pro ně byl obrovský zážitek.
Skvělým parťákem bylo i samotné počasí. Celý den bylo příjemně chladivé počasí a první kapky deště spadly symbolicky až ve chvíli, kdy bylo vše hotovo.
Za dobrovolníky z „DM-ka“ zůstal obrovský, hmatatelný kus práce. Díky jejich nasazení, podpoře partnerů a dětské pomoci má teď alej v Hůrách před sebou zářivou budoucnost.
Byl to den smysluplných aktivit a dobrého pocitu z toho, že společné úsilí dokáže viditelně pomoci našemu životnímu prostředí.

Vysázeno ve spolupráci:


